Vítejte na povídkovém blogu, bližší informace o tom, jak to tu chodí, v prvním odstavci psaného textu v menu. :D
NOVÁ POVÍDKA-PŘEKLAD: Vánoční jednodílka Maybe This Christmas tady
pozor, sola. BÁSNIČKUJE!!! tady

zápis no. 3 - Ohlédnutí za uplynulým.

31. prosince 2013 v 20:27 | Sola. |  those author's "articles" that should never get to show off to the world.
Rok 2013


Celých tři sta šedesát pět dní, přesto si z nich dohromady pamatuji nanejvýš týden. To jsem byla minulý půlrok opravdu osmák? Co jsem dělala, co jsem se učila? Haha, zapomenuto a zahrabáno v zadním šuplíčku mé mysli.
Snažím se vzpomenout si na jednu jedinou událost, ale nedaří se mi to. Vidím tváře svých kamarádů, jejich úsměvy a výrazy, slyším zvuk jejich smíchu. Vidím svoji maminku, její úžasné oči a slyším její hlas, jako by mi mluvila do ucha. Vidím svoji prababičku, tu druhou, pradědu, dědu, babičku, tátu, strejdu, Katku a její roztomilý hlas, plno prťavoučkých sestřenic a bratranců a jejich rodiče, tetu, strejdu, mamčiny a tátovy přátele a sestru. Vidím jejich tváře a slyším jejich smích. Chci Matějovi rozcuchat vlasy a usmát se na něj, obejmout Elišku, rozesmát sestru, drknout do Jiřího, ještě říct mamce, že ji miluju a společně se smát s Pájou. A spoustu jiných věcí.
Vzpomínám si, jak pohodlné je Žandy rameno, jak dobře se mi mluví s dvojicí S&A, těmi poblázněnými directionerkami, divadlo Babička, které mě skoro rozbrečelo, tiché a soukromé rozhovory s Pavlou, vybírání hořkého špenátu z vegetariánské pizzy, na které jsme si s mamkou přidaly kuřecí maso, jeepování s tátou… bylo to tenhle rok? Terko, nezapomněla jsem na tebe, jsi jedna z těch lidí, co mě štvou, ale fakt je miluju. Něco jako Novák… a moje sestra. A léto! Co se stalo v létě tak úžasného? Nevím, ale mám z něj dobrý pocit. Chata, procházky, ty vysoký kraťasy. Škola v přírodě, spaní v posteli, šplhání na klády, rafty. Tábor, jak bych mohla zapomenout na tábor! Vlajky, hrady, Zuzka, kluci a holky, ten horor se zrcadlama, spaní v posteli, Áďa!, diskotéka, výhra.
Ještě si vzpomínám, jak jsem psala silvestrovské drabble. U strejdy v obýváku, na tom úžasným starým gauči, který tam teď ale už není, protože teď to tam přestavuje. V televizi bylo pravděpodobně puštěný DisneyChannel, protože se mi u toho dobře přemýšlí. A hory! Učila jsem se na snowboardu, ale ještě stále to neumím:D Ale byla to zábava. Hráli jsme tam tento rok vůbec Aktivity? No, poker se hrál určitě. Tenhle rok bych se to mohla konečně naučit.
Začala jsem poslouchat rock a metal a vůbec tu kvalitnější muziku, za což jsem fakt ráda, protože je úžasná. Ale ani moderní pop není strašný, ráda ho poslouchám!
Tenhle rok byl… báječný. Nedokážu si vybavit nic konkrétního, cítím jen něco hřejivého a nádherného a laskavého. Stalo se toho moc a zároveň málo na to, abych to dovedla popsat. Ale jedno říct musím: Změnila jsem se v někoho, kým jsem chtěla být. Minulý rok a všechny před ním jsem nebyla nikdo výjimečný, zapadla jsem do davu, nikdo by mne nepostrádal. Ale teď? Jsem více sebevědomá, nahlas se směju, pronáším vtipy, popichuju a pošťuchuju lidi, bavím se, žiju, miluju a projevuju. A mám kolem sebe partu úžasných, milých a nepřekonatelných osobností, za něž bych nic nevyměnila. Mám ráda svoji nynější sebe, fakt že jo, ačkoli chci udělat ještě pár změn. Nechci být dokonalá, chci to být já a chci se mít ráda.
A… tohle je článek pro mě, ne pro vás. Chtěla jsem si připomenout krásné okamžiky, co jsem prožila, ale teď už půjdu tvořit další. Půjdu si sednout k babče a dědovi, jako každý rok, a budeme jíst a koukat se na silvestrovské pořady. Jako každý rok.

Miluju vás, mějte se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikinka Nikinka | Web | 2. ledna 2014 v 21:41 | Reagovat

Jo jo, kapitolovku s Theem jsem plánovala a pořád ještě plánuju, jen jsem se jaksi zasekla v psaní a vůbec nevím, jak pokračovat :D... snad se brzy zase rozjedu, abych mohla na blog vložit úvod :) .. A moc děkuju za podporu O:)

2 Scorpio Scorpio | Web | 4. ledna 2014 v 20:12 | Reagovat

Ahoj,
byl/a jsi přidána na seznam neoficiálních autorů fanfiction na adrese http://archivpovidek.blog.cz/1208/seznam-hp-ff-2
S pozdravem
Scorpio za tým B.U.N.C.R.u
*B.U.N.C.R. (Bookcase of Unofficial Creators) je vlastně amaterský blog tří adminek, které se snaží dát dohromady co největší počet blogařů/pisálků. Pokud máš nějaký tip, byli bychom rádi za tvou pomoc.

3 Paddy Paddy | E-mail | Web | 4. ledna 2014 v 21:15 | Reagovat

Pozastavení nevadí - pořád jsi autorkou :-)
Ps: Paddy= Scorpio, jen abych nemátla...

4 ta, jež je považována za střed vesmíru ta, jež je považována za střed vesmíru | 27. ledna 2014 v 23:18 | Reagovat

Už dlouho jsem na tvůj blog nezamířila, ale dneska mi to prostě nějak záhadně přišlo na mysl, nemám sice čas na přečtení povídky (za což se samozřejmě omlouvám, ale i bez čtení vím, že jsou úžasné), ale tyhle články mě vždycky dostanou :'), je to něco, kde je kousek i mě. Jako joo, byla bych radši, kdyby tam bylo víc mě, ale co se dá dělat, už nejsem taková součást tvého života jako jsem bývala, znepokojuje mě, že si vystačíš i beze mě, ale zároveň jsem pyšná ♥. Vždy budeš ta jediná osůbka, které nejvíc důvěřuju :) (samozřejmě nevyhraješ nad mamkou, ale po ní seš tu prostě ty) MILUJU TĚ zlatíčko moje a vždycky budu :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama