Vítejte na povídkovém blogu, bližší informace o tom, jak to tu chodí, v prvním odstavci psaného textu v menu. :D
NOVÁ POVÍDKA-PŘEKLAD: Vánoční jednodílka Maybe This Christmas tady
pozor, sola. BÁSNIČKUJE!!! tady

Vybojovat si spravedlnost.

22. října 2013 v 20:03 | Sola. |  Můj úhel pohledu
Někteří možná namítnete, že se můj článek voleb jakožto takových netýká a asi byste měli pravdu. Ten článek se dotýká problémů, ano, slyšíte dobře, problémů!, které s nimi jen vzdáleně souvisí. Vlastně problémům které vzdáleně souvisí spíše s tématem nadřazeným "volbám", což je politika. Ještě bych ráda podotkla, že nejsem volička, čeká mne to až za pár let, za což jsem upřímně vděčná :D. A samozřejmě: zlepšeme svět, lidi!
-Sola.


Někdy, často, si myslím, že dřív to bylo lepší. Móda padesátých let minulého století, vinylové desky, romance Jane Austen, pochody sufražetek, skupinové demonstrace, The Beatles, ručně psané básně, černobílé filmy s úžasnými herci, opravdový život.
Oni nám vytvořili dnešní svět a my si teď můžeme žít v relativním klidu a míru, ale co z toho? Stali se z nás nevychovaní spratkové, co si skoro ani neváží toho, co pro nás ty předchozí generace udělaly. Myslím, že kdybychom měly šanci vybojovat si spravedlnost, svobodu a pravdu, byli bychom jiní - lepší a moudřejší a starší. Starší jako je Harry Potter, protože své největší hrůzy přežil v sedmnácti, a tak dospěl rychleji.
I když… vybojovat si budoucnost přináší oběti a těch už v minulosti padlo více než dost. Ale myslím si, že oběti k úspěchu patří. No, nechám na vás, co si pod pojmem oběť představíte. Nakonec, i obětování je určitý druh učení a boje. Asi ten nejtěžší ze všech jeho forem.
Sdílet naději větší než člověk sám a udržovat víru ve výhru, která není pravděpodobná nebo ve kterou se malí lidé - malí lidé jako lidé s malým duchem, co nikdy nebudou výjimeční, protože se moc bojí - ani neodvažují doufat, to na člověku asi něco zanechá.
Možná si myslíme, že tento svět nejde zlepšit. Možná si myslíte, že tento svět zlepšit nepotřebuje. To nic nemění na tom, že to určitě možné je - hrozné státní dluhy, zkorumpovaní politici, lež a bída všude kolem - nějaká cesta tu musí být.
Teď jen potřebujeme někoho, kdo ji vymyslí. A v této době už není možné, aby to byl jen jeden člověk. Ne, tato doba je tak nezoufale zoufalá, - nezoufale zoufalá jako že je zoufalá, ale žít v ní je pohodlné, takže to lidé nemají zájem měnit - že potřebujeme celou skupinu, kterou budou ostatní následovat. Neberte mě špatně, nechci říct, že náš svět je horší než kontrast chudiny a bohatých na francouzském královském dvoře za časů Marie Antoinetty, nebo to, že ženy nemohly chodit do škol, či to, že jeden člověk byl schopný takových zvěrstev, jaké napáchal Hitler, ale… Stále je tu něco, za co můžeme bojovat, což samozřejmě nemyslím doslova, protože třetí světovou nechci, takže bojovat silou ducha a rozumu a udělat z našeho světa ještě lepší místo, než jak nám ho předali ti před námi a darovat ho generacím po nás čistší a správnější a lepší.

Víte jak to myslím? Doufám, že víte. Je mi jedno, jak vypadáte: můžete mít dvacet osm i osmdesát šest, metr šedesát i dva metry deset, černé husté lokny i holou hlavu, tělo pokryté tetováním i pihami, černou i bílou kůži, modré i hnědé oči, nadváhu i podváhu, závislost na čokoládě i burákovém másle a můžete být ženou i mužem, homosexuálem i heterosexuálem… cokoliv! Jen vás prosím, abyste měli naději a víru, protože, jak už bylo řečeno, je to větší než jedna osoba. A jestliže musel v dávnověku podpírat nebeskou klenbu sám obr Atlás, bratr Prométheův, tak my, a už to znamená kohokoliv, se musíme spojit a podepřít svou vlastní "nebeskou klenbu", onu naději a víru ve zlepšení světa. Můžeme začít malým správným rozhodnutím…

A/N: Tadá! No tak co, zaujal vás článek? :) Zklamal/nezklamal? Potěšil? Urazil? Jak jste si ho vyložili? Chci to slyšet! Takže hvězdičky a komentáře, díky :) S.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama