Vítejte na povídkovém blogu, bližší informace o tom, jak to tu chodí, v prvním odstavci psaného textu v menu. :D
NOVÁ POVÍDKA-PŘEKLAD: Vánoční jednodílka Maybe This Christmas tady
pozor, sola. BÁSNIČKUJE!!! tady

Duben 2013

Bon Jovi - Always a Runaway

20. dubna 2013 v 20:47 | Sola. |  Songy

Jsem tu se dvěma písničkami, o kterých doufám, že si jejich poslech užijete stejně jako já. Runaway bych označila jako glam metal, u Always si nejsem jistá - vím, že je to rock, ale jaký? Ten žánr vám může pomoci určit verš z textu písně: "A teď nemůžu zpívat zamilovanou píseň způsobem, jakým by se měla zpívat".
Jo, a Jonovy vlasy jsou boží :3

Známá neznámá - Octavie

13. dubna 2013 v 20:54 | Sola. |  Povídky od jiných (doporučení)
Ahoj :) Jelikož jste ode mě v poslední době nic nečetli, chci vám doporučit něco úžasného od jiné autorky :) Tento příběh jsem si zamilovala a doufám, že si ho zamilujete i vy :3

Dramione, Hermiona/Viktor
Draco Malfoy, Hermiona Grangerová, Viktor Krum, Lucie Malfoyová, Luana Krumová, Veronica Krumová, Junia Krumová
Šest let po Velké bitvě
Hermiona si má za týden vzít Viktora, když k ní na ulici přibehne blonďatá holčička s výkřikem "mami". Přestože zjistí, že Luciin otec není nikdo jiný než Draco Malfoy, jde k nim domů, přečíst Lucii (na její přání) pohádku. Dozvídá se překvapivé novinky, ale v blízkosti Draca jim není těžké uvěřit - má na ni totiž účinky, na které si ze školy rozhodně nepamatuje, protože jen z letmého doteku se jí tají dech... A co teprve polibek?
17 kapitol+epilog
Česky

Známá Neznámá

(autor: Octavie)

Mně se to hrozně hezky četlo, není to moc složité na souvislosti, všechno je jasné. Kapitoly na sebe navazují, takže to je, jako byste četli jednu obrovsky dlouhou jednodílovku. Líbí se mi Octaviin styl psaní, mimochodem povídka je česká - tím nemyslím jen jazyk, ale i vznik... originál. A připadá mi to úžasné, protože její dílo bych spíše pokládala za anglické, do češtiny pouze přeložené. Dost mých keců, i když pochvalných, jen chci prostě říct, že stojí za to si ji přečíst, je fakt úžasná.

Nirvana - Come as you are

8. dubna 2013 v 20:54 | Sola. |  Songy
Tak, nějaká ta kvalitní rocková muzika :3
"Mémorýýýýja, mééééémorýýýja, mémorýýýja" (ano, ano, nikdy mě nechtějte slyšet zpívat ^^)
A jen, měla jsem tu nějaký písničky ve článcích patřících do jiné kategorie než "songy", takže tady doháním chybějící kus a házím vám sem odkazy:

Hoj, hoj, ahoj :)

7. dubna 2013 v 23:45 | Sola. |  Sola Fidelis píše & informuje
ták, konečně jsem se k vám dostala. víkend byl... hezký. takový pohodový, i když neděle zase trochu hektická :D :). Páteční a sobotní večer byly opravdu úžasné - aby ne, s Harrym Potterem (1., 2.), čokoládou, colou a psaním. Zrovna teď jsem dodělala úkol na češtinu - můj curriculum vitae za 20 let, česky laicky řešeno strukturovaný životopis a musím vám říct, není to nic lehkého. vůbec, vůbec to není nic lehkého! A navíc ne, když nevíte, co budete chtít dělat. Je škoda, že už nic nepřidám na téma týdne, "šipky", jelikož mě něco hezkého napadlo, ale vím, že když nebudu "muset", nezrealizuju to.. :/ Možná se pokusím. Vždyť už to mám v hlavě a 100 slov není žádná věda, ne? Hm, jen jsem vás chtěla pozdravit, takže bonsuár,
Sola.
Kdo je nezná, nežije ^^