Vítejte na povídkovém blogu, bližší informace o tom, jak to tu chodí, v prvním odstavci psaného textu v menu. :D
NOVÁ POVÍDKA-PŘEKLAD: Vánoční jednodílka Maybe This Christmas tady
pozor, sola. BÁSNIČKUJE!!! tady

Blogové letadlo.

16. ledna 2013 v 21:56 | Sola Michelle Fidelis
Hah, do čeho jem se to zase uvrtala :D Dobře, ne já, Surynka mě do toho uvrtala! Ale když už, tak už...! Račte si něco o mně přečíst :)

11 věcí ze Solina živote :)
1. Sourozenci - Mám mladší sestru. Je to velmi temperamentní, otravný a arogantní člověk. Ale je to moje sestra a já vyjmenovala jen ty hlavní rysy. Přesto ji mám ráda. A nejen proto, že někdy je fakt fajn.
2. Knihomolství - snad od úplného miminka. MIluju knihy a velmi, velmi miluju čtení :) Lidé na to někdy i dost poukazují a říkají, že je to negativní věc. Nemyslím si. Vím, že ne. Strašně ráda se ponořím do děje knihy a nic nevnímám, je to super pocit. Navíc, moje slovní zásoba je dost dobrá. Většinou čtu klidně přes noc, abych ji přečetla a stojí mi to i za obří kruhy pod očima a pozní ranní vstávání ve všední dny. Prostě blázen do knih :)
3. Motorka - K patnáctinám si udělám řidičák. Koupím si crossku. A budu na ní fakt jezdit. A bude to super, jelikož ten adrenalin je odzbrojující. Bude mě na ní učit táta a tak si k sobě najdeme cestu blíž. prostě to bude bezkonkurečně super. A až mi bude víc, 21 hádám, tak si koupím nějakou motorku a budu jezdit na srazy, kde se každej ožere do bezvědomí O:) A já možná, ale spíš ne. Zřejmě :D
4. One Direction - Jsem Directioner, což už jaksi víte, ale stejně... :D Prostě jsem Directioner :3 Jsem na to hrdá a vůbec mě neberou hateři. Miluju bromances (v našem jazyce slashe) s nima, ale normální povídky jsou taky úžasné. Tak, kdo jde v březnu (?) na flashmob, abych vás mohla obejmout? :)
5. Posedlost češtinou - Ať si cokoliv přečtu, vždycky si to v hlavě opravuju. To mi někdy kazí zážitek z knihy a musím se k té chybě několikrát vracet. Když někde něco řekne špatně, opravím ho. Lidi to sere. Ráda říkám slova, o kterých vím, že jim někdo nerozumí. Miluju to. A lidi to taky nenávidí. S posedlostí souvisí, že jsem (byla.. ale fuk.. ) korektorka na nejnavštěvovanějším blogu celého blog.cz, onedirection-ff :33
6. Střelba - Udělám si zbrojní pas a a svojí frustraci si budu vybíjet střílením do terčů. A taky se nebudu bát, že na mě někdo v noci z křoví vyskočí a něoco mi udělá -_-. Navíc to bude skvělej pocit, nosit zbraň :3 Vždycky jsem se chtěla naučit střílet z luku o.O :3 Musí to bejt úžasný :)
7. Introvert - Neumím se seznamovat s lidmi. A jde mi to hrozně těžko. Když už se ale rozpovídám, hubu bych nezavřela. Introvertní a melancholická s občasným cholerickým chováním. Když mě naštvete, z introverta je náhle cholerik -_- ale já za to nemůžu, toť moje povaha :D
8. Luštění - Křížovky, osmisměrky, sudoku. Vždycky je ukradnu babičce a ptám se jí na věci, co sama nevím. Dozvím se hodně nových věcí. Deduktivně vyplňuji tajenky, většinou správně :) Nikdy je neposílám do soutěže.
9. Víc životů - Věřím v to, že už jsem jednou - několikrát - žili. A že ještě žít budeme. Své touhy (co chci dělat a tak) si spojuji s tím, kým jsem mohla v minulých životech být. Je to zvláštní. Ale já tomu věřím. Asi proto se nebojím smrti.
10. Nakupování - Kdybych měla větší přísun peněz, byla bych shopaholic. A milovala bych to. Bižuterie, oblečení, laky, kosmetické přípravky. Den v obchodním centru. Kdybych tam mohla přespat, přespala bych.
11. Hra - Hrát na kytaru, můj sen :) Už doma jednu mám a je to nádhernej pocit. Těším se, až se začnu učit. Možná skládat vlastní melodie a písně :)
11 odpovědí na 11 otázek od Surynky :)
1. Černá nebo bílá? Proč?
Tak těžká hned na začátek? No tak dobře :D Umh... asi... asi bílá. Ne, černá. Ne! Bílá. Ztělesňuje mi nevinnost a čistotu, potom se mi taky hned vybaví spojení 'bílá magie'. Pročže není na výběr šedá? :D
2. Co je pdole vás úžasného na knížce a čtení?
Dostat se do úplně jiného světa a číst myšlenky někoho jiného (jako autora). Nevím, jak to rozvést... prostě je to něco úžasného, ponoříte se do čtení a jste... někde jinde, kdekoliv a můžete být kdokoliv. Všechno zmizí, jen vy a příběh, vy a kniha. A potom si uvědomíte, že tohle opravdu někdo napsal, nějaký člověk, někdo kdo byl či je... Uniknout do jiné reality :3
3. Nejhorší sen, jaký se vám zdál.
No, mně se sny moc nezdají :D Ale jeden, na který si vzpomínám se mi zdál snad v devíti letech. Bylo to o tom, jak mě s rodinou zavřeli do nějakého domu, či sklepa a my jsme se nemohli dostat ven.
4. Nejelegantnější sport, podle vás je...?
Tanec. Ano, počítám ho za sport :D A z tance balet. Je úžasný, jak se ti lidi hýbou a vůbec... prostě úžasný. Ale sport jako takový - nevím. Krasobruslení.
5. Jaké je místo, kam byste se jednou chtěli podívat?
Páni, těch je dost! No, Anglie, Francie.. Vlastně by bylo hezké procestovat svět :) Po památkách potom na Stonehenge, Šikmou věž v Pise, Eiffelovu věž, Notre Damme, Buckinghamský palác a jeho střídání stráží, Machu Picchu a .. spousta dalších, na které si teď nevzpomenu :)
6. Jak byste chtěli cestovat? Pěšky, autem, letecky, lodí, vlakem?
Pěšky by mě to zabilo! Ale... vlakem nebo na motorce. Cestování vlakem mě vždy lákalo, ale nemohla bych se zastavit všude, kde bych chtěla. Pár cest na lodi a tam, kam by nejelo nic, bych se vydala pěšky. :) Ale už ta samotná představa vzít si jen těch pár švestek, co budu potřebovat a zmizet. Pryč, nikam, někam. Kamkoliv. Do všude.
7. Co je váš sen? Čeho byste jednou chtěli docílit?
Sen? Spíš nejasné představy :) Mít rodina a kariéru. Být úspěšná. Milující matka. Vydat knihu, která by se ujala. Hah.
8. Co by se vám zamlouvalo víc... mít prezidentna nebo krále? Proč?
Krále. Připadá mi, že je té zemi blíž.
9. Nejoblíbenější spisovatel? Proč?
Budu příšerně neoriginální a řeknu to - Jo Rowlingová. Její knihy mě přivedly k opravdovému čtení jako takovému, přivedly mě k ff a jejich psaní. A prostě ten její nápad, vytvořila opravdový svět, svého hrdinu a navíc její styl psaní miluju :)
10. Nejoblíbenější postava? Proč?
Čím dál tím těžší :/ Promiň, ale skoro každá postava, o které jsem četla, si zasloužila kousíček mého srdce. Prostě nemůžu vybrat jednu! Protože jsou to prostě oni. Všichni. Někteří méně oblíbení, jiní více. Ale v konci všechny stejně.
11.S jakými dvěma postavami z knih byste se chtěli setkat? Proč? Co byste jim řekli?
Dvěma? Jen? Ale tak dobře. Lenu z Deliria, protože žila ve světě bez lásky a přesto ji dokázala najít. Řekla bych jí, že ji staršně obdivuju, pro její sílu a odvahu a řekla bych jí, že udělala dobře, že to byla správná věc. A že stojím při ní.
A pak... pak by to bylo opravdu mnoho lidí z HP světa, protože bych si nemohla vybrat jen jednoho z nich. Protože bych je chtěla vidět a poznat, říct jim, co pro mě znamenají a v čem všem mi pomohli. Jak jsou úžasní a nepřekonatelní. Jak je budu všechny navždy milovat. :)

Mé oběti a otázky, na které budou odpovídat 3:D
X.
Y.
Z.
W.
Q.
P.
(wanna be someone of X, Y, Z, W, Q or P?)
Otázky:

1. Chtěli byste někdy vydat knihu? Jak by vypadala?
2. Nejoblíbenější HP postava?
3. Nejoblíbenější -> film, song, kniha
4. Harry Potter/ Twilight? Proč?
5. Jaké byste byli roční období? Proč?
6. Kdybste si mohli přát jednu jedinou věc, co by to bylo?
7. Věříte na lásku?
8. Jste spíš introvert, nebo extrovert? Z čeho tak usuzujete?
9. Kdybyste mohli změnit jednu jedinou věc, co jste kdy udělali - co?
10. Kariéra x děti? co byste si vybrali a proč?
11. Přáli byste si cestovat do minulosti, nebo do budoucnosti (jen jedno z toho)

Napiš 11 věcí o sobě, odpověz na 11 otázek, co ti byly položeny a polož vlastním 11cti lidem 11 otázek :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nathalie P./Surynka Nathalie P./Surynka | Web | 16. ledna 2013 v 22:40 | Reagovat

Myslím, že já už asi 11 věcí o sobě psát nemusím a dalších 11 lidí asi nevyberu... tolik lidí neznám a několikrát je nebudu otravovat :)
No a teď reakce na tvůj článek a bude to strašlivě dlouhé :)

Ke knížkám máme stejný vztah :) Já jsem vášnivý čtenář a bez knihy bych nedala ani ránu. Přestože e-knihy jsou praktické, protože mám v jedný malý krabičce hromadu příběhů, příliš je neuznávám. Mám totiž ráda vůni knih a tu mi e-knihy prostě nedopřejí :D

Původně jsem si měla dělat řidičák na skutr, ale mamce se to moc nelíbí (přestože strejda má řidičák na motorku... i když tomu choppera taky zakazujou no :D ) Takže jsem to vyměnila za příslib auta k 18. a koně :D

Ke střelbě mám taky kladný vztah :) Možná to víš (a možná taky, záleží na tom, jak moc jsi zkoumala informace o mně na blogu), ale vlastním luk a aktivně se cvičím v lukostřelbě. Nádherný pocit :) Zbraň si chci taky pořídit, ale k sebeobraně ji můžu vlastnit od 21. Od 18 může mít člověk zbraň jen pro sportovní a sběratelské účely a prakticky s ní nesmí chodit po ulici. Takže si poklidně počkám na 21, udělám si zbrojní pas a koupím si asi osmatřicítku :D Zatím se musím  spokojit s návštěvami na střelnici, kam chodím s mamkou.

Nakupováním jsme taky posedlá. Je jendo jestli pro sebe, nebo pro jiné... no, raději nakupuju pro sebe :D Mamka mi říká, že by mi nestačila ani banka, ale to nevadí. I tak se dá dobře nakupovat :D Zbožňuju pražské obchodní centrum Chodov!

Otázky jsou těžké právě proto, aby se člově musel nad jejich odpověďmi zamyslet :D Tanec rozhodně beru jako sport ;) Mám ho taky ráda :) A na otázky rzy odpovím, ale spíš až o víkendu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama