Vítejte na povídkovém blogu, bližší informace o tom, jak to tu chodí, v prvním odstavci psaného textu v menu. :D
NOVÁ POVÍDKA-PŘEKLAD: Vánoční jednodílka Maybe This Christmas tady
pozor, sola. BÁSNIČKUJE!!! tady

Duben 2012

Minulost... co to vlastně je, hm? Plus Změna minulosti v balení 1 plus jedna zdarma.

27. dubna 2012 v 23:06 | Sola Fidelis |  Můj úhel pohledu
Ahojte, dámy ;) Dlouho, předlouho jsem nenapsala nic a už vám musela dojít, že múza, která se kolem mne jednou mihla se musela zase ztratit. Pokusím se jí objevit, pro vás a pro klid mojí duše. ;). Novinky? Skončila jsem čtvrtá na okresním kole matematické olympiády. Tenhle rok tam asi nebyly moc chytrý lidi. Já jsem průměr, vždycky skončím jako průměr a teď najednou tohle? Čtvrtá, lidi, děláte si kozy?? Och, trochu odběh od tématu. Takže matika oznámena, jo, mám novou učitelku na fráninu a výtvarku, tu stejnou a je naprosto boží! S ní se určitě něco naučím, přinejmenším mě k tomu donutí. Lidi si stěžujou, prej přísná... *protáčí očima nad těma idiotama*. Možná vám oskenuju obrázky (já vím, slibuju, slibuju a nidky nedodržím...). Tu Dramionku, kterou vám slibuju přes půl roku jsem už konečně začala přepisovat do počítače. Se Sázkou (Ze sázky láska) jsem kapánek postoupila a s NPN(nepravděpodobné přesto nutné) hodlám postoupit za chvilku. Teď na MINULOST.

Jak Harry požádal Ginny o ruku.

23. dubna 2012 v 20:25 | Sola Fidelis |  Jednorázové HP
Jen 306 slov =PP

Nový design - Ale jaký?

21. dubna 2012 v 12:49 | Sola Fidelis
Ahoj, už to víte podle npisu, ale pro jistotu ještě jednou. Chci nový des, už ho i mám, mám dokonce dva, ale nemlžu se rozhodnout, líbí se mi oba. Jsou vlastně stejné, až na jednu věc. Posuďte sami.
První, ten jemnější. Pochopíte za chvíli..
A druhý. Nevím, ale vůbec nevím jaký. Vím, že je to banální, ale mohli byste mi do komentářů prosím napsat, jaký se vám líbí víc?
Budu vám moc vděčná.

XV. Drabble Patnácté. Světlo.

18. dubna 2012 v 22:30 | Sola Fidelis |  Drabbles
Eeh. Celý den pařím na pottermore. Ty lektvary, docela teda záležitost, no. Kouzelnický souboje mi pořád moc nejdou.. Mnoo, nic. Drábko s názvem Světlo na vás čeká ;))

Jak to vidí Severus Snape.

17. dubna 2012 v 22:44 | Sola Fidelis |  Jednorázové HP
Takže, vaše Sola asi chytla nějaký blé virus. JO, přesně. Bolí jí v krku, že skoro nemůže polykat a o mluvení se dá mluvit (xD) jen přeskakovaně. Jako kdybych mutovala a někdy ztratím hlas úplně. Sakra. Potřebuju chodit do školy, protože si nechci pokazit známky! Ale no nic, alespoň můžu cucat Tantum Verde (Mooooc dobrá, ta citronová přívhuť, už jsem jak Brumbál xDD) Njn, zase mám veselou náladu..

Pottermore- už přehlednější a víc užitečních info ;))

17. dubna 2012 v 21:25 | Sola Fidelis |  Sola Fidelis píše & informuje
Takže, jmenuji se QuillCharm4434. Mám hůlku z jasanu, jádro je pero z fénixe (♥), délka 10 3/4 palce, nepoddajná. Jsem hrdý a pyšný ZMIJOZEL. Už umím vařit lektvary a zatím jsem vyhrála jen jeden kouzelnický souboj. Mám dodělaný celý první ročník, ale ještě budu kontrolovat. Zatím jsem nám získala 30 bodů. Mám sovu pálenou. Momentálně mám 422 galeonů. Uvařila jsem první dva cvičební lektvary a vaří se mi ten první, s bezoárem a jednorožčím rohem. Kdybyste chtěli spřátelit, mohli by jste mi nejdřív napsat do komentářů?

XIV. Drabble Čtrnácté. Nejhorší den D.M.

17. dubna 2012 v 18:05 | Sola Fidelis |  Drabbles
Ahojky. Tohle drábko se mi nelíbí tolik, jako to o Luciusovi, ale tady byli zadána slova, takže... Je to Tripple Drabble, ale to už jsem psala v tom článku Information. Užijte si ;))

Pottermore.com

16. dubna 2012 v 20:14 | Sola Fidelis |  Sola Fidelis píše & informuje
Já mám pottermore účet. Já mám potteromore účet. Já mám-
No tak, seber se, holka! Máš pottermore účet a ostatní se z toho jako mají podělat?!
-pottermore účet. Já mám pottermore účet. Já-
Ach, to nejde. Jedna moje část je úplně unešená a druhá se snaží být racionální... no, nejde jí to.
No nic, už jsem se vzpamatovala. od teď mi můžete říkat QuillCharm4434, totiž můj nick. Nevybírala jsem si ho. Jo a hádejte kam jsem se dostala?? NOooooo? K Dracovi! Jo, dámy a pánové. Spíše nebelvírská, dobrá dušička Sola je ve Zmijozelu!
Jenom takový rychlý dopis, doufám, že soví pošta bude rychlá ;)

Titanic... Loď snů.

15. dubna 2012 v 1:24 | Sola Fidelis |  Sola Fidelis píše & informuje
Právě dokoukáno. Brečím, jak kdybych měla vypustit duši. Chudinka Rose. A Jack... Bože, tohle nejde. Jsem na dně. Kdo viděl, pochopí, kdo ne... kde žijete? Tohle je ten nejromantičtější a nejsmutnější a nejveselejší příběh v dějinách. Obdivuju Jamese Camerona. I Lea DiCapria a Kate Winsletovou. Symbolické, zrovna na výročí.

Information.

14. dubna 2012 v 8:07 | Sola Fidelis |  Sola Fidelis píše & informuje

Ahoj. Takže.. Skončili mi dvě povídkářské soutěže, z toho jedna u Kalii, kam jsem odesílala dvě povídky, a jednu z nich už tu máte. Tripple Drabble. Druhá, ta tu bude je Tripple drabble též. Potom druhá soutěž u Moni, kam jsem odesílala víc povídek, o Dracovi, o Harrym a Ginny, o Sevíkovi, o dvojčátkách Weasleyových, a taky Neville a Sev/Miona, které jsem nenapsala, ale pokusím se je dopsat pro vás. Takže se těšte.

XIII. Drabble Třinácté. Nejhorší den Luciuse Malfoye.

13. dubna 2012 v 21:28 | Sola Fidelis |  Drabbles
Páni.
Jak symbolické, třináctého pátek, třinácté drábko, nejhorší den L.M.
Bylo do drabb do soutěže u Kalii, viz. Kallia v oblébených stránkách.
Skončila jsem tam třetí. Docela úspěch =))
A teď Tripple Drabble o L.M.:


Nepravděpodobné přesto nutné - Prolog

8. dubna 2012 v 19:37 | Sola Fidelis |  NPN - koš, staré, xx
xX. Nesnáším zbytečné psaní. Ale chci mít perex.. Jsem nesnesitelná xX. Užijte si kratičký Prolooooog.


Nepravděpodobné přesto nutné- Info

8. dubna 2012 v 19:30 | Sola Fidelis |  NPN - koš, staré, xx
Info..
Sama nemám moc ráda, když to u kapitolovek není, přece jenom, trocha orientace neuškodí. Ale zase takhle to psát je docela otrava, musela jsem vymyslet děj, lidi!!

Tady to máte.


HP Fandom
Pairing:
Začátek: Harry-Ginny; Ron-Miona; Draco-Astorie
Pokračování: Surprise!!
Doba: Život HP, dobu přesně nevím, ale něco mezi 5-7 ročníkem, ale žádný z nich nerespektuje, spíš alternativní budoucnost
Hl. postavy: Harry Potter, Ginny Weasley, Ron Weasley, Hermiona Granger, Draco Malfoy, Astoria Greengrass, Theodor Nott, Blaise Zabini, Luna Lovegood, Pansy Parkinson
Vedlejší postavy: Učitelský sbor, Rebeus Hagrid, Zmijozelští a Nebelvírští...
Žánr: Romantika, Akce??, Humor??, Drama?
Upozorění: Povídka na přání pro NIKINKU
Popis: V jednu chvilku je všechno idilické, v druhou všechno v háji. Tak by se dal popsat život našich deseti hrdinů. Hermiona, která se pohádá s Ronem, jehož sestra Ginny chodí s Harrym. Ubrečená Pansy naštvaná na Astorii, která chodí s Dracem, který se zná s Blaisem, který se přátelí s Theodorem, najde brečící Hermionu... A tak kolotoč začíná- Spojí se? Pomohou si? Navzájem se zaklejí? A co všechno jejich setkání a následné chování způsobí jejich přátelům a vlastně i nepřátelům?
Délka: Neplánuju přesáhnout 15 kapitol, ale nevím, nevím.
Stav: Píše se
Autor: Sola Fidelis

Sunrise Avenue - Hollywood Hills

8. dubna 2012 v 16:50 | Sola Fidelis |  Songy
Nádherná písnička, kterou znám sice už dlouho, ale zapomněla jsem na ní. Optimistická hudba a docela dobrá skupina, právě si od ní poslouchám nějaké písničky.

XII. Drabble Dvanácté. Svoboda slova.

8. dubna 2012 v 16:45 | Sola Fidelis |  Drabbles
150 slov. Dneska ještě chci přidat prolog k jedné povídce. POdrobnosti potom. Teď si užijte Drabble na TT, svoboda slova. Dalo by se mu říkat humorný, ale nelžeme si do kapsy, co se do 150-ti slov vejde?In sea of my tears

6. dubna 2012 v 0:08 | Sola Fidelis |  Sola Fidelis píše & informuje
Yes, I'm still alive.
Jsem v krásném rozpoložení naspsat smutnou tragickou povídku s tragicky romantickým koncem- jenže když si otevřu word, nápady se vykouří a tak nejspíš nic nenapíšu- zase. Čtu Hunger Games: Síla Vzdoru, jelikož už mám přečtené obě před touto knihou, a shlédnutý film, řadí se tato série k mým favourite- mezi 1D, HP a Eragona. U této knížky se snad každých pět minut samovolně rozbrečím, protože to prostě nejde... Brečela jsem už u konce druhé knihy, ale tahle kniha je na mě tak přepěchovaná pocity, a do toho moje vlastní. Navím, jak na vás, kdo to četl, ale tahle book má na mě docela vliv. Jenom jsem se chtěla ozvat. S.F.

...Já? Drabbko tentokrátne, představím se vám ;)

1. dubna 2012 v 16:29 | Sola Fidelis |  Sola Fidelis píše & informuje
Čaukyyyy.
Mám nutkání se vám trošku víc představit. Jdeme na to.
Btw: Jen pro silnější nátury a taky trochu blázny- pro lidi, jako jsem já ;)