Vítejte na povídkovém blogu, bližší informace o tom, jak to tu chodí, v prvním odstavci psaného textu v menu. :D
NOVÁ POVÍDKA-PŘEKLAD: Vánoční jednodílka Maybe This Christmas tady
pozor, sola. BÁSNIČKUJE!!! tady

1. kapitola - Pilot

14. února 2012 v 20:02 | Sola Fidelis |  ZNL - koš, staré, neee
Takže, abych obeznámila s pojmenováním kapitoly. Každý seriálový první díl má název Pilot, jako pilotní díl. Začáteční. Já jsem se rozhodla nazvat všechny první díly svých povídek Pilot. Líbí se mi to =) Takže první díl

PILOTByl úžasný slunečný den, voda příjemně chladila chodidla, teplý vánek mi jemně foukal na tvář, slunila jsem se, když v tom… "Hej, Evansová!" Och, to ne, už to není tak hezký den, bože proč?! No tak, Lily, v klidu, když si ho tentokrát nebudeš všímat, tak tě možná nechá být no tak, prosím! "Evansová, ty mě snad ignoruješ?" Oh, no jistě, že tě ignoruju ty namachrovaný-rádoby chytačský-mí vlasy jsou nejlepší rozcuchaný střevo! Jistě, že tě ignoruju! "Ale, no tak, Evansová, musíš se se mnou bavit, jinak bys mi nemohla odpovědět, víš, no tak, půjdeš se mnou na rande?" Jo, je to blb, to jeho Hej, Evansová už déle asi nesnesu, idiot, ale no tak, Lil, klid! Je to jenom namachrovaný tentononc, co se neumí chovat, klid Lily! "Evansová, lásko! Půjdeš se mnou na rande?" Lásko?! To se asi zbláznil, mám toho akorát tak dost, otočím se na něj, zase má tu jeho pitomou ruku v těch jeho pitomých vlasech, jako kdyby nebyly už teď dost rozcuchaný… "Ani za Boha, Pottere!" "Takže když začnu věřit na Boha, tak se mnou půjdeš?" začne nadšeně James "Jsi pako, Pottere!" a odešla jsem.
***
"Oh, Side, on je takový pako!" říkám své kamarádce, vlastně se doopravdy jmenuje Ardisella, ale to jméno nesnáší, proto jí říkám Side, popřípadě Sell, v nejhorším Sellie, zdrobnělina používána v krizových situacích, které nastanou když: se pohádá s rodinou, rozpadne se jí vztah, někdo se jí líbí a ten někdo je nedostupný, brečí a já nevím proč…prostě tyhle věci.
"Ale, chudinko Lils! Co ti zase udělal?" odpovídá mi Side, ou, no jistě, mé jméno je Lilian Evansová, své jméno také nesnáším, takže mi všichni-kromě Pottera a spol., zmijozelských a pár strašných holek z Nebelvíru, přirozeně ty blbky co obdivují Pottera- říkají Lily, Lils je zase mé jméno pro krizové situace, ty nastanou, když se pohádám s Potterem, dostanu blbou známku, pohádám se s Petunií, ale nejvíc je to v případě toho bezduchého, nanicovatého a… no prostě Pottera. A jak ví že mluvím o něm? Jednoduché, mluvím o něm pořád, ale jen v tom špatném, samozřejmě!
"Sell, on je fakt blb, zase mě otravoval, ignorovala jsem ho, docela to šlo, ale pak mě oslovil Lásko, to už jsem nevydržela, sebrala jsem se, zase mě zval na rande, tak jsem mu řekla že ani za Boha, a on, ten primitivní ne-lidský tentononc mi řekl, že když začne být křesťanem, tak jestli si s ním vyjdu!"
"Lils, vždyť to není zas tak strašný, je roztomilý když to dělá, a to s těma vlasama!" básní moje kamarádka, moje kamarádka?! A básnit o Potterovi, no to se mi snad jen zdá!
"Ardisello Benitová ! Potter? Děláš si ze mě srandu, viď, prosím!" Pozlobila jsem ji jejím oblíbenou přezdívkou.
"N-no jistě, haha, idiot…Lilian Evansová! To byla zkouška, zlato" oplatila mi celým mým jménem. Mrkla na mě, když viděla, jak se tvářím.
"Pro tentokrát, pro tentokrát, Sellie" poslední slovo jsem řekla s ironickým podtónem "ti to odpouštím, ale pro příště…!" nechala jsem větu výhružně nedokončenou.
"Jasně, jasně," řehtala se už Sell, počkat, co ona se má co řehtat?! "Já to myslela smrtelně vážně, Side!" opakovala jsem důrazně.
"No, vždyť já to taky smrtelně vážně beru, Lily." Zakoulela očima a ušklíbla se, "To jsem ráda,Side." Už mi cukaly koutky, dlouho jsem to nevydržela a začala jsem se kácet smíchy, Side se ke mně, po minutě nechápavého civění, přidala, a takhle jsme se řehtaly snad ještě deset minut, než nás nepřišla upozornit jedna velmi milá dívka na to, že jsme zřejmě moc hlučné.
Potom jsem si uvědomila, že bychom měly jít na večeři, když jsem to řekla Side tak mě obvinila z nenažranctví, to jsme se začali znova smát, a ne zrovna potichu a ne zrovna krátkou dobu, zase za námi přišla ta velmi milá dívka a řekla, že jsme snad cvoci,
"No co si to vůbec dovoluje, co má na koho co křičet?!" zeptám se Sel s úsměvem, ale beru to vtipně.
"No nevím na koho…" culila se Sell.
"Tak ty nevíš jo? Zato jo!" nebezpečně jsem se usmála.
"Ehm, jdeme na tu večeři ne, Lily?" zase se rozesmála Side.
***
Když jsme došli do Velké síně, místo u stolu zbylo jen u Pobertů. James Potter na nás zbytečně mávl, ať si sedneme k nim. Já, i když s krajní nechutí, jsem převzala místo vedle Pottera, jelikož Side zabrala místo u jediného inteligentního a v pohodě člena této skupinky, Remuse Lupina.
"Lily, že tě moc nenaštvalo to u jezera, viď?"
"No jistěže ne, Pottere, vůbec." pronesla jsem hlasem plným sarkasmu a jedu.
"Vidíte, kluci, já vám to říkal! Takže tohle mělo znamenat ano?"
"Ne, Pottere. Ani za tisíc let! Side, my odcházíme!"
"A-a-ale, já ještě nedojedla."
Výhružně, ale zároveň prosebně jsem nadzvedla obočí.
"Dobře, já teda už dojedla. Jdeme." nervózně a chápavě se usmála Sell.
Obě jsme se rozloučili s Remusem a o ostatní Poberty jsme nezavadili ani pohledem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Surynka Surynka | Web | 14. února 2012 v 23:42 | Reagovat

Vtipné...je to psaný zajímavou formou, takže se u toho musim culit jako dement a smát se :D Super, doufám, že pokračování bude brzo :D

2 PatriSa PatriSa | Web | 15. února 2012 v 8:54 | Reagovat

POtešeni bude na mojej strane :DD
vynovým webku a dám ti potom ešte vedieť ok? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama