Vítejte na povídkovém blogu, bližší informace o tom, jak to tu chodí, v prvním odstavci psaného textu v menu. :D
NOVÁ POVÍDKA-PŘEKLAD: Vánoční jednodílka Maybe This Christmas tady
pozor, sola. BÁSNIČKUJE!!! tady

Všichni se schováváme POD MASKY...

5. prosince 2011 v 19:52 | Sola Fidelis |  Sola Fidelis píše & informuje
Pod maskou... Každý z nás se schovává pod masky. Ať už je to make-up nebo lhostejnost. Radost či smutek. Předsírané nadšení či obdiv, je to nemožné, ale i přesto přirozené... nebo ne? Co takhle odhodit naše masky a ukázat se světu takoví jací jsme? To nejde, nebo alespoň já se bojím, ne toho, že mě někdo uvidí mez líčidel, ale toho, že na mě někdo pozná slabost. Víte, je totiž o tolik lehčí obléct si masku lhostejnosti, než aby někdo viděl vaše slzy, vaši slabost. Ale nestaneme se takhle za pár desítek let roboty ?!


Když někdo, koho si vážíme pronese vtip, na kterém nic nechápeme, stejně se zasmějeme. Není to upřímný smích. Proč se tedy smějeme? Nechceme tu osobu ranit. Nechceme být za lidi co nic nechápou, Nechceme aby nás lidi brali jako bez vtipu a bez humoru.
Když někdo, koho máme rádi, nebo milujeme, nás raní, nasadíme masku lhostejnosti. Řekneme, že nám je to jedno, že nás nezajímá, ale co uděláme, až za sebou práskne dveřmi? Rozbrečíme se, budeme nadávat a kopat. Rozbíjet. Vybijeme vnitřní frustraci, toho, jak vše schováváme pod maskou.
Když nám někdo, dá dárek a nám se nelíbí, co uděláme? Řekneme, že je nádherný a že si neměl dělat škodu. A co uděláme za jeho zády? Zdrbeme ho, jak je nevkusný a beze smyslu pro módu.
Když zemře někdo, koho jste neměli rádi, nebo někdo, kdo vám uvolnil vyšší místo v práci, ano, půjdeme na jeho pohřeb, ano, nudete se tvářit sklíčeně, a ano, možná budete brečet. Ale co uděláte doma, za zdmi svého bytu, kde vás nikdo neslyší? zavřete hezky a rodostně z plných plis, jo, jééép. Nebudete myslet na smrt, ale na radost.
Potřebujete od někoho něco, jste na něj tedy milí, ale co pak, až vám dá, co potřebujete? Nebudete si ho všímat, či dělat, to, co jste dělali předtím. Budete na něj křičet, obviňovat ho? Klidně! Vždyť už vám nemá co dát...
jste smutní, vaše nejlepší kamarádka má ale narozeniny, co tedy uděláte? Budete se tvářit šťastně a blahopřát, mít neupřímnou radost ze životu.

Ano, všichni možná nejsme takoví, ale co naděláme? Ano, možná trochu přeháním, ale co? Aspoň vidíme, jak to někdy může být, nebo bude...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Brouk Brouk | Web | 5. prosince 2011 v 20:03 | Reagovat

Pravda, stím jak píšeš, že jsme na něj milí aby nám něco půjčil a pak jsme najednou zlý hováda! Vlastně souhlasím asi se vším ;)

2 Brouk Brouk | Web | 5. prosince 2011 v 20:34 | Reagovat

Tak se řídíš skvěle! ;) Včerejšek je včerejšek, dnešek je dnešek a zítřek ? ten ještě nebyl :D

3 Dana Svobodová Dana Svobodová | Web | 6. prosince 2011 v 15:01 | Reagovat

Ježíš tě dokáže od tvého trápení a masky osvobodit když ho nahlas vyznáš za svého Pána a spasitele a poprosíš o odpuštění hříchů tvůj život se změní. Poslechni si naše rádio Hlas http://radiohlas.cz/  Bůh ti žehnej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama